Komunikat JM Rektora UŚ w związku z przedłużeniem wszystkich regulacji związanych z obowiązującym stanem epidemii

pióro

w związku z komunikatem Prezesa Rady Ministrów z 9 kwietnia br. w sprawie przedłużenia wszystkich regulacji związanych z obowiązującym stanem epidemii informuję, że:

• zgodnie z zarządzeniem nr 46 Rektora Uniwersytetu Śląskiego z dnia 9 kwietnia br.: „Bezpośredni przełożony pracownika niebędącego nauczycielem akademickim może polecić pracownikowi:

a) wykonywanie w okresie od 11 kwietnia 2020 roku do 26 kwietnia 2020 roku pracy zdalnej poza miejscem stałego wykonywania pracy wskazując pracownikowi zakres i czas pracy tego rodzaju, miejsce jej wykonywania a także inne istotne warunki świadczenia pracy,

b) świadczenie pracy w okresie od 11 kwietnia 2020 roku do 26 kwietnia 2020 roku w miejscu wykonywania pracy w obowiązujących go normalnie godzinach pracy (tzw. „pełnienie dyżuru”)”;

• wprowadzam nadzwyczajny tryb przeprowadzania obrad i podejmowania uchwał za pomocą środków komunikacji elektronicznej albo w trybie obiegowym w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (zarządzenie nr 45 Rektora Uniwersytetu Śląskiego z dnia 9 kwietnia br.).

Informuję, że kształcenie odbywa się zdalnie do momentu uchylenia przez rektora obowiązującego zarządzenia nr 28 (z późn. zm.)

Łączę wyrazy szacunku,
prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk