Komunikat Prorektora ds. Badań Naukowych o dostępie do źródeł elektronicznych

minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin, zawiesił zajęcia dydaktyczne do 25 marca br. Oznacza to, że aktualna sytuacja prawna w żaden sposób nie zmienia pozycji pracownika. Pracownik badawczo-dydaktyczny nie pracuje w tej chwili dydaktycznie (przygotowujemy możliwości prowadzenia zajęć zdalnie), nie spotyka się ze studentami na dyżurach, gdyż powinien ze studentami kontaktować się zdalnie. Wynika stąd, że czas wolny od dydaktyki można poświęcić na badania naukowe.

Z tego powodu podjęliśmy decyzję o dostępie do zbiorów bibliotecznych. CINiBA funkcjonuje, chociaż w ograniczonym zakresie – jest otwarta tylko wypożyczalnia i to w godzinach 8.00–16.00.

Istotnym elementem badań naukowych jest dostęp do baz danych. W załączniku znajdą Państwo szczegółowe wytyczne dotyczące korzystania z ich zasobów.

prof. dr hab. Andrzej J. Noras
Prorektor ds. badań naukowych