Komunikat prorektora ds. kształcenia i studentów w sprawie kontaktów ze studentami oraz organizacji dydaktyki w okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych

w związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 i związanymi z tym zaleceniami ograniczenia przemieszczania się oraz unikania dużych skupisk ludzkich oraz w nawiązaniu do Zarządzenia nr 28/2020 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 12 marca 2020 r. w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2 oraz zmieniającym go Zarządzeniem nr 29/2020 z dnia 13 marca 2020 r. uprzejmie informuję, że:

1. Zaleciłem studentom, aby kontaktowali się z Państwem za pośrednictwem służbowej poczty elektronicznej, a jedynie w sytuacjach absolutnie koniecznych prosili o bezpośrednie spotkania. Dlatego bardzo proszę o regularne odbieranie maili kierowanych na skrzynki w domenie @us.edu.pl.
  2. Nauczyciele akademiccy mają możliwość kontaktu ze studentami za pośrednictwem poczty elektronicznej z wykorzystaniem systemu USOSweb (zakładka „Mój USOSweb” USOSMAIL). Prosimy, aby pozostawać ze studentami w systematycznym kontakcie elektronicznym. Zalecamy odbywanie także w ten sposób konsultacji i dyżurów. Jeśli zachodzi konieczność spotkania bezpośredniego, prosimy o zachowanie należytych środków ostrożności.
  3. Semestr zimowy zostanie rozliczony na podstawie ocen wpisanych studentom do systemu USOSweb. Należy więc jak najszybciej uzupełnić brakujące oceny. Prosimy o powstrzymanie się z wpisywaniem ocen do indeksów (po zakończeniu okresu zawieszenia zajęć ustalimy, jak rozwiązać tę kwestię).
  4. Studentom, którzy w ostatnich dniach sesji nie będą mogli stawić się na zaliczenie lub egzamin w związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, będą przywracane terminy zaliczenia/egzaminu po zakończeniu tego okresu.
  5. Studenci, którzy z innych powodów nie zdążą do czasu zakończenia sesji poprawkowej zdobyć wymaganych zaliczeń lub egzaminów, a nie zwrócili się jeszcze o przedłużenie sesji, będą mogli to zrobić po zakończeniu okresu zawieszenia zajęć dydaktycznych i wtedy uzyskać niezbędne oceny.
  6. Obrony prac dyplomowych odbywają się na zasadach określonych przez dziekanów.
  7. Przewidujemy, że możliwie jak największa część zajęć semestru letniego prowadzona będzie zdalnie do zakończenia okresu zawieszenia zajęć dydaktycznych. Szczegółowe informacje w tym zakresie otrzymacie Państwo odrębnie.

Z wyrazami szacunku,
prof. dr hab. Ryszard Koziołek
prorektor ds. kształcenia i studentów