Ostatnia aktualizacja: 27.03.2020 r.
Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na pytania dotyczące realizacji e-learningu. Kolejne pytania można przekazywać z użyciem systemu HELPDESK (LINK).
Przetestowano aplikację na prawie 100 uczestników, wszystko działało bez zarzutu. Pierwsze osoby są widoczne jako 4 okna na ekranie, kolejna z boku, w mniejszym, a następne są tylko niewielkim kółkiem w dole strony. Jeśli ktoś się wypowiada, to automatycznie jest przełączany do większego widoku. Dlatego ważne jest, aby w rozmowie nie było zbyt wielu dźwięków z otoczenia, aby to przełączanie było gładkie i rozmowa komfortowa. Proszę też uprzedzić studentów o tym przed zajęciami i poprosić o instalację aplikacji na komputerze, aby uniknąć problemów technicznych na wstępie (nie każda przeglądarka dobrze współpracuje z Teams, np. Mozilla ma problemy z dźwiękiem). Bardzo sprawnie, również wideokonferencja, działa to na aplikacji mobilnej.
Muszą mieć konto - aktywują je przez swój USOS.
Zalecamy pobranie aplikacji klasycznej i rezygnację z wersji w przeglądarce - instalujemy poprzez ikonę prostokąta ze strzałką widoczna w lewym dolnym rogu.
Jeden zespół to jedna grupa zajęciowa, dokładnie tak, jak spotykają się Państwo ze studentami na standardowych zajęciach.
Najlepiej przesłać link do filmu lub sam plik wideo w czacie wideokonferencji, aby każdy włączył go u siebie.
Można utworzyć test w aplikacji Forms, potem dodać go do zadania. Można zastosować ograniczenie czasowe (po wyznaczonym terminie / godzinie test nie będzie dostępny do wypełnienia) oraz losową kolejność pytań.
W aplikacji Stream, która jest częścią Office 365. Tam można porządkować swoje nagrania w kanały i grupy oraz określac zasady ich udostępniania.
W Teams można odbywać spotkania na żywo (wideokonferencje) i je nagrywać. Potem można je odtworzyć i każdy w zespole będzie widział to nagranie w głównym czacie zespołu (ogłoszenia). Następnie w Stream możn porządkować nagrania lub dodawać pliki wideo. Jednak żedne z tych narzędzi nie służy bezpośrednio do nagrywania filmów, a o tym mówimy jeśli chcemy po prostu przesłać plik wideo. Do tego trzeba użyć innego narzędzia i potem przesłać plik do danego folderu, tak jak każdy inn plik tekstowy, prezentację lub pdf.
Zespoły typu "Class" / "Zajęcia" są domyślnie publiczne. Zespoły nauczycielskie lub administracyjne mają do wyboru opcję "prywatne" lub "publiczne".
Po odpowiedzi zapraszamy na specjalną podstronę przygotowaną wspólnie ze specjalistami z Wydziału Prawa i Administracji UŚ.